
Tronseth er også klar!
Da er det bekreftet: Are Tronseth vender også tilbake til Trøndelag etter opphold i Haugesund.
I tillegg til Ole Kristian Kråkmos hjemkomst har også Are Tronseth vendt snuten tilbake til Trøndelag og kommer til å spille for Ranheim neste år.
Tronseth kommer også fra FK Haugesund, hvor han har vært siden 2009. Før det har han spilt for HamKam, Fredrikstad, Sarpsborg og Rosenborg. Han fikk sin Rosenborgdebut i mai 2001, da han kom inn i en cupkamp mot Bossekop og scorte et mål.
- Jeg er godt fornøyd med å ha kommet til enighet med Ranheim om en treårskontrakt nå og ser virkelig frem mot å starte på nyåret. Tronseth leier for tiden en leilighet på Stjørdalen og ser seg om etter en permanent bolig på samme sted. I tillegg til å ikle seg den blå drakta, vil han på nyåret gå inn i trenerteamet sammen med Ivar Sandvik i deres Fotball etter skoletid på Stjørdal.
Are Tronseth fikk med seg over 70 kamper for Haugesund, både i 1. divisjon og Tippeligaen. - Jeg hadde en fin tid i Haugesund hvor både jeg og laget hadde en fin utvikling, sier Tronseth. Nå kommer han altså til Ranheim, og i likhet med Ole Kristian Kråkmo, har han ambisjoner for trønderlaget.
- Jeg har som ønske å få Ranheim opp en divisjon, forteller han.
Tronseth hadde som ønske å komme seg hjem til Trondheim og er derfor veldig glad for å kunne fortsette fotballkarrieren i Ranheim. Her skal han kjempe om å spille midtstopper sammen med navnte Sandvik, Brede Moe og Osei Oviasu. Selv om han i utgangspunktet er hentet inn som stopper, kan 30-åringen spille både midtbane og spiss. - Det er alltid en fordel å kunne bekle flere roller, forteller han.
Det er 4 kommentarer til dette innleggetSkriv kommentar

Skal noen juniorer få sjansen snart? klubben sier jo selv at de driver godt på junior nivå.Håper klubben rykker opp selvsagt.men når klubben henter nye spillere uten plan for gode junior spillere bør det i vertfall tenkes litt på det.

Er de gode nok får de sjansen. Uavhengig av alder. Verre er det ikke. Jr-trenerne sender spillerne de mener er gode nok tik hospitering. Imponerer de der, er veien kort.

Jobbes det med flere stoppere? Er christian steen vurdert?han får jo ikke fornyet med seriemestrene fra molde så han er jo tiljengelig uten kostnad.