Fotballforbundet var meget fornøyd med Ranheims debut som kamparrangør i Adeccoligaen
Kampen mot Follo var ikke bare hjemmedebut for spillerne i Adeccoligaen - det var også vår debut som arrangør av en toppkamp. Arrangementsjef, Snorre Auran er svært fornøyde med måten kampen ble avholdt på. En kamp i Adeccoligaen stiller langt større krav mht til arrangementet i forhold til 2. divisjonskampene i fjor. I år utgjør arrangørstaben 50-60 personer - mens vi i fjor greide oss med 15-20 personer. En Adeccoliga kamp krever at mange detaljer faller på plass i løpet av kort tid. Derfor er det godt å kunne fortelle at kampen på søndag ble en suksess - ikke bare resultatmessig - men også arrangementsmessig.
Representantene fra Fotballforbundet var meget fornøyde. Dette illustreres ved at de ga oss karakteren 9 (hvor 10 er max), forteller en stolt Auran. Det har faktisk aldri hendt tidligere at en debutant i Adeccoligaen har fått så høy karakter for den første kampen. Auran roser de mange medarbeiderne. Nøkkelen til at alt gikk så bra var at alle gjorde det de ble bedt om. Det var også positivt at alle som var involvert viste stor entusiasme. Spesielt var innsatsen som ble lagt ned i forkant av kampen viktig. Auran roser også Kattem for mange gode råd og fin støtte underveis i forberedelsesprosessen. Det samme gjelder vår egen Tormod Larsen, som lot oss trekke veksler på sin lange erfaring som kampinspektør.
Selvfølgelig er det ting som kan forbedres. Tilskuertallet (490) skulle gjerne vært høyere. Dette skal vi jobbe med til neste hjemmekamp, førstkommende søndag mot Bryne. Utfordringen er å rekruttere flere tilskuere fra vår egen bydel. For å lykkes med det skal det bl. a. settes opp flere plakater og sendes ut flere eposter. I tillegg vil sesongbladet bli delt ut i alle postkassene på Ranheim og omegn. Vi regner også med at Forza, supporterklubben vår, vil bidra i dette arbeidet med å øke tilskuertallet. Det er selvsagt ikke optimalt for oss at Abrahallen ligger såpass langt utenfor byen, men dette kan vi ikke gjøre noe med. Derfor må vi bare jobbe ekstra hardt for at folk fra Trondheim skal komme og se oss, sier Auran.
Leder av Ranheim IL Fotball, Rune Venås er også meget godt fornøyd med kampaviklingen. Innsatsen til de mange i breddefotballen og ridderlauget var helt avgjørende. Venås trekker også fram innsatsen til arrangementsjefen, Snorre Auran. Han gjorde en meget god jobb, bl. a. når det gjaldt å tilfredsstille de mange kravene fotballforbundet stiller under slike kamper. Vi kan trygt si at gjennomføringen av arrangementet var bedre enn de sportslige prestasjonene, på tross av at vi fikk tre poeng, avslutter Venås.
Snorre Auran kan ta en velfjortjent pause fra fotballen med golfkøllene.