ABRAHALLEN: En forrykende sluttspurt med skudd i både stanga og tverrliggeren til tross, Ranheims juniorer måtte nøye seg med ett poeng etter møtet med Sverresborg.

- Vi gjør alt for mange feil både offensivt og defensivt i denne kampen. Likevel var det en klar framgang fra oppgjøret mot Heimdal. Vi produserte mange målsjanser og det skal vi ta med oss videre, sier Skjalg Nesjan. RIL-treneren er sånn passe fornøyd etter oppgjøret mot byrivalen.

- Vi spiller ingen god kamp. Til det er vi alt for upresise i pasningsspillet  og har for dårlige og for få bevegelser uten ball. Når vi i tillegg gir motstanderen to gavepakker, er det ingen grunn til å juble, sier han, og skynder seg å legge til:
- Men bevares, vi har da gjort noen notater på plusskontoen også. Glimtvis sitter overgangsspillet som et skudd og avslutningen var forrykende. Da er vi best i alt og produserer sjanser på løpende bånd. Dessverre klarer vi ikke å få uttelling, oppsummerer Nesjan.

God start
Ranheim startet kampen godt og dominerte banespillet. Vertskapet tar også ledelsen i denne perioden da Andreas Rye scorer vakkert til 1-0 allerede etter fem minutters spill.  Av en eller annen grunn gir RIL-guttene fra seg initiativet og lar Sverresborg komme inn i kampen. Gjestene har flere store målsjanser, før de får hull på byllen etter et kvarters spill.

- Hadde ikke keeper Jørgen Langmo vartet opp med en feberredning etter en knapp halvtimes spill, hadde Sverresborg tatt føringen. Heldigvis kunne vi gå til pause med 1-1, sier Nesjan.

Tok tak
Etter hvilen kom et langt mere tent Ranheim-lag på banen, fast bestemt på å rette opp inntrykket fra første omgang.
- Vi spiller oss fram til en rekke målsjanser, men makter ikke å få ballen i mål – ikke før i det 72. minutt: Håkon Stensaas gjør et glimrende stykke arbeid, spiller fri Thomas Hanssen som dundrer ballen i nota. Kampens angrep, sier Nesjan, som imidlertid ikke kunne glede seg særlig lenge over ledelsen. Tre minutter senere kvitterte nemlig Sverresborg og dermed var man like langt.

- Vi kjører over gjestene det siste kvarteret og bombarderer ”treverket”. Men mål blir det dessverre ikke, slår ranheimtreneren fast, og lar denne kampen gå over i historien – ett poeng rikere og fortsatt en plass helt i toppen av tabellen.

- Nå skal seriespillet få hvile noen dager. Neste utfordring er Nardo i første runde i junior-NM søndag. Vi har allerede begynt å glede oss, sier Skjalg Nesjan.

Kampfakta
G19 1.div 20.04.10
ABRA-hallen
Ranheim-Sverresborg 2-2 (1-1)

Laget
Jørgen Langmo
Thomas Hanssen – Øyvind Clausen – Joachim Henriksen – Yvo Van der Weel
Håkon Stensaas – Bendik Ola Larsen (88.min Kristoffer Sivertsen) – Aleksander Foosnæs (60.min Andreas Østeraas)
Andreas Rye (70.min Jon Olav Lynmo) – David Melkvik – Kristoffer Skagseth

Mål:
05.min  1-0 Andreas Rye
15.min  1-1
72.min  2-1 Thomas Hanssen (Håkon Stensaas)
75.min  2-2

Topp 3: Thomas Hanssen – Andreas Rye – Øyvind Clausen/Joachim Henriksen

Tom Hanssen

21.04.2010

Del denne

Det er 4 kommentarer til dette innleggetSkriv kommentar

Avatar

Går Ranheim i oppløsning?

Skeptisk

22.04.2010

Avatar

Gjør nok ikke det nei.
Vi har nå møtt 2 lag som satser på "den gamle Drillo filosofien" = lange baller, i motsetning til oss som vil spille fotball. Blir bra å møte Nardo og Byåsen de neste 2 kampene

Spiller. . .

23.04.2010

Avatar

nardo er jo drit dårlig. veit jo kæm som spille der.

.....

23.04.2010

Avatar

Ikke diss andre spillere/lag på denne siden. Det er totalt unødvendig og hører ikke hjemme Ranheim's hjemmesider!

spiller2...

23.04.2010

Skriv kommentar


Ranheim fotball benytter seg av gravatars.