Ranheim hadde kommet inn i en ond sirkel som måtte brytes om eventyret skulle leve videre.
Ranheim har slitt den siste tiden med dårlige resultater og utteling på sjansene. Med 3-3 mot Freidig, tap 4-2 mot Hødd og sist tap 2-6 mot Trondheims Ørn 2. Vi har vell aldri sluppet inn så mange mål på 3 kamper før. Så noe måtte gjøres for å få tilbake selvtilliten og troen på eget spill. Tynset som motstander i 2.runde i cupen. Ett lag som nokså overaskende slo ut Byåsen i 1runde i NM på straffesparkkonkurranse. Skulle vi ta hjem seieren idag så måtte vi være på ett helt annet nivå vi har vist den siste tiden..
1.omgang
Med noen omrokkeringer og endring av fokus fra start var Ranheims jentene klare til kamp. Cup kampen starter i ett nokså rolig tempo. Ranheim tar føringen fra start og legger press på de unge jentene fra Tynset. Ranheim produserer noen halvsjanser fra start men sliter litt med presisjonen fra start. 15 minutter spilt og Mari Ertzaas kommer seg fri på høyre kant og får slått inn til Mathea Hovde som lukter mål og header inn 1-0. Etter målet detter tempoet i kampen og ingen av lagene klarer å produsere noe særlig.. Like før pause setter Tynset inn ett press på Ranheim og får 3cornere og er på noen visitter inne i målgården hos Ranheim uten utteling. Stillingen står seg og 1-0 til Ranheim ved pause.
2.omgang
2 friske lag starter 2omgangen og vi får se en litt annen kamp fra start i omgangen. Tempoet øker og spillet varierer mer enn i 1omgang. Ranheim tar ett grep og setter skikkelig press på Tynset. Vi får endelig lagt ballen på bakken og spiller ut Tynset og kommer til flere gode sjanser. det skulle gå 66min før vi øker ledelsen til 2-0. Cathrine Løvli dribler seg fri på høyre siden og får lagt inn til Ingrid Haugli som kommer i stor fart på bakerste stolpe og smeller ballen først i stanga før hun får tak i ballen på nytt og får satt inn 2-0 til Ranheim. Etter 2-0 ledelsen fortsetter presset fra Ranheim og pøser på med cornere og sjanser. Cathrine Løvli legger på til 3-0 med ett herlig langskudd etter 70min og avgjør kampen. Tynset kommer tilbake på tampen og reduserer til 3-1. men får aldri gjort kampen spennende igjen.
Ranheim vinner fortjent 3-1 og avanserer til 3.runde i NM.
Nå håper vi på Toppseriemotstand og reise neste runde - Det er sant som de sier at det er turene som teller =)
Laget:
Keeper:
1. Susanne Mellingsæter
Forsvar:
6. Hilde Øvre
11.Hilde Svendsen
5. Unni Lundberg
7. Hege Bjørgum
Midtbane:
2.Line Ræder
21. Maja Grønbech
9. Mari Ertzaas
10. Lisbeth Stornes
17. Ingrid Haugli
Angrep:
3. Mathea Hovde
Innbyttere:
12. Linda Løvoll
4. Cathrine Løvli <-> Lisbeth Stornes
8. Monica Helmersen <-> Maja Grønbech
15. Tonje TØmmerås <-> Ingrid Haugli
23. Karina Emilie Pettersen
Statistikk: Ranheim - Tynset
Mål: 3-1 (1-0)
Sjanser: 11-2
Cornere: 7-3
Offside: 2-0
- Ingen kort.
Målene:
1-0 15min Mathea Hovde. Assist Mari Ertzaas
2-0 66min Ingrid Haugli. Assist Cathrine Løvli
3-0 70min Cathrine Løvli. Assist Monica Helmersen
3-1 75min ...
Dagens Ranheims jenter: Line Ræder, Mathea Hovde, Ingrid Haugli.
Neste kamp: Ranheim - Byåsen 18.mai 19:30 i Abra-hallen