
Michael vil score mot Mjøndalen!
Michael Jamtfall har hatt en fin sesong i Ranheim. Han spilte godt i cupkampen mot KBK onsdag, og i Lyn-kampen i forrige serierunde skaffet han nok et viktig straffespark. Vi har tatt en prat med Michael før kampen mot Mjøndalen mandag.
Hvordan vil du beskrive 2.rundekampen mot KBK?
Det ble som ventet en tøff match. KBK er et sterkt 2.divisjonslag og bet godt fra seg. Men selv om det var jevnt lenge, så kom vi sterkere og sterkere utover i kampen og vant til slutt fortjent. Når vi vinner en slik typisk hard cupkamp på bortebane, bør vi være fornøyd.
Hva er din umiddelbare reaksjon på at vi fikk bortekamp også i 3.runden?
Den utfordringen skal vi ta som ekte mannfolk, selv om det er både litt spesielt og surt å få tre bortekamper på rad. Kanskje får vi ikke hjemmekamp før i cupfinalen!
Hva med din egen og lagets innsats så langt i sesongen?
Etter tre år mer eller mindre skadet er det godt å være på banen igjen. Nå fungerer kroppen uten problemer, og formen er stabil og god. Og så er det kjempeartig å være Ranheim-spiller. Vi har et fantastisk godt miljø i laget, og den flotte måten vi står sammen på, tror jeg er en viktig forutsetning for at det har gått mye bedre enn de fleste trodde før sesongstarten. Vi har god kvalitet på treningene, og det er stor iver og treningsvilje i spillergruppa.
Hvordan går det mot Mjøndalen mandag?
Det blir garantert en ny tøff hjemmekamp. Mjøndalen er sikkert gira på å ta skalpen til serielederen, så lett blir det ikke. Men vi skal gå knallhardt ut fra start og satse på en ny seier. Når vi ligger såpass defensivt som vi gjør, er det viktig at kontringsspillet vårt sitter. Det gjorde det tidvis mot Lyn forrige helg. For øvrig er det på tide at også jeg scorer, derfor må jeg vel putte på et par mot Mjøndalen, avslutter en optimistisk Michael Jamtfall.
Det er 2 kommentarer til dette innleggetSkriv kommentar

Cupfinalen spilles vel på Ullevål, så blir nok ikke hjemmekam da heller.

Jeg tror Michael står øverst på blokka til flere trenere i Adecco og kanskje i Tippeligaen.