Nybergsund var mer effektive enn Ranheim foran mål, og vippet det jevnspilte oppgjøret i sin favør med sine tre scoringer. Robert Stene (bildet, arkivfoto) sørget for Ranheims eneste mål i kampen.

Ranheim hang godt med i starten av kampen, og skapte en god del framover det første kvarteret, men var for puslete og unøyaktig foran mål. Etter 18 minutter la en Nybergsund-spiller ballen inn bak Ranheim-forsvaret til Remond Mendy som lobbet ballen over Andreas Lindberg og hjemmelaget var i føringen. Etter scoringen var det fortsatt jevnspilt, men Ranheim maktet ikke å være presise og nøyaktige i banens siste tredel, men det hadde ikke Nybergsund noe problem med, og bare drøye fem-minuttet før hvilen doblet Tobias Johansson hjemmelagets ledelse på et direkteskudd til siden for Lindberg.

Andre omgang startet på verst tenkelige vis for Ranheim. Etter bare tre minutter av omgangen scoret Nybergsunds Mendy igjen - denne gangen på en straffe. En Nybergsund-spiller ble felt inne i straffesparkfeltet og Mendy var kald nok fra 11-metersmerket. Dermed stod Ranheimsguttene foran en enda større utfordring. Nybergsund ble redusert til 10 spillere etter at keeper Ynge Sandbuløkken fikk rødt kort i forbindelse med en felling og omstendighetene rundt tildelelse av straffespark til Ranheim, og et lite håp ble tent hos bortelaget da Robert Stene satte denne sikkert i mål. Etter scoringen og utvisninga var Ranheim det dominerende laget og skapte en del framover, men var i dag ikke dyktig nok foran mål. Nybergsund hadde noen giftige kontringer i mot.

Dermed endte det med tap for Ranheim, som fortsatt leder serien. En del spillere var under pari i dagens oppgjør, og da bekker det gjerne ikke i vår egen favør, selv om kampen i seg selv var jevnspilt og Ranheim skapte nok sjanser til å score flere mål. Nå blir det å rette fokus mot hjemmeoppgjøret mot Strømmen neste søndag i Abrahallen.


K A M P F A K T A

Nybergsund Trysil - Ranheim 3-1 (2-0)
Adeccoligaen, søndag 30.mai 2010, Nybergsund stadion

Laget:
(i 4-4-1-1 fra venstre mot høyre)

Andreas Lindberg - Eirik Malmo, Tom Erik Nordberg, Ivar A. Sandvik (Ole Kr. Kråkmo 57'), Nicholas Lyngmo - Daniel Krogstad, Vegard Voll, Kenneth Dokken, Michael Jamtfall - Robert Stene (Espen Sødahl 86') - Geir Holthe (Jo Sondre Aas 57')

Målene:
1-0 Remond M. Mendy (18')
2-0 Tobias Johansson (39')
3-0 Remond M. Mendy (48') (str.)
3-1 Robert Stene (56') (str.)

Gule kort: Ivar A. Sandvik (22') og Tom Erik Nordberg (39'), Ranheim. Miroslav Radulovic (74') og Samir Fazlagic (88'), Nybergsund.

Rødt kort: Yngve Sandbuløkken (53'), Nybergsund

Tilskurere: 611

Dommere: Mads Ahlsen (hoveddommer), Eivin Hansen (ass.dommer) og Jon M. Knutsen (ass.dommer)

Christoffer Hansen

30.05.2010

Del denne

Det er 1 kommentar til dette innleggetSkriv kommentar

Avatar

Urutinert av 2 midtstoppere å få gult kort i denne kampen!

Patriot

31.05.2010

Skriv kommentar


Ranheim fotball benytter seg av gravatars.