Det ble tap 2-1 mot Kattem for Ranheims juniorlag tirsdag. Ranheim var fast bestemt på å ta kommandoen fra start av og dermed legge trykk på Kattems bakre ledd men slik skulle det ikke gå. Det var noe tafatt og reservert over Ranheim-laget i 1.omgang.
Motstander Kattem var derimot aggressive og sterke i duellspillet. Vi fikk et forvarsel allerede i kampens 4.minutt da Ranheim-keeper Mikal Persson måtte strekke seg i full lengde for å redde et godt Kattem-skudd. Minuttet etter tar Kattem ledelsen 0-1, RIL-keeperen forsøker å avklare en ball helt ute ved sidelinjen men bommer på taklingen og Kattem-spissen kan enkelt sette ballen i det åpne målet. I omgangens 9.minutt kommer Kattem til en ny stor scoringssjanse med Ranheim-keeperen avverget situasjonen. 5 minutter før pause øker Kattem ledelsen til 0-2, lite aggressivitet i det defensive arbeidet får ta skylden for denne scoringen.
Ranheim bestemmer seg for å ”trøkke” til skikkelig i 2.omgangen og spillerne revansjerer seg virkelig fra en svak 1.omgang. Laget reiser seg mesterlig, kjører over Kattem og skaper sjanse på sjanse – noen av dem veldig store men nok en gang står ikke uttellingen i stil med antall målsjanser. 20 minutter før slutt lykkes imidlertid Ranheim også i angrepsavslutningen, Håkon Stensaas dribler alt som er av Kattem-spillere i hans nærhet før han spiller ballen til Aleksander Foosnæs som setter ballen sikkert i mål. Dermed fatter hjemmelaget nytt håp om flere scoringer, laget presser Kattem langt tilbake på egen halvdel og spiller seg frem til store målsjanser men effektiviteten er ikke på ønsket nivå. Ranheim makter ikke å sette flere baller bak Kattem-keeperen og dermed ender kampen med et knepent 1-2 nederlag. Ranheim-laget skal ha honnør for måten laget reiser seg på i 2.omgangen, dette vitner om god lagmoral!
Neste motstander for RIL-juniorene i Skandia Cup er Heimdal, kampen spilles onsdag 30.06.10 kl.17.20 på Rosenborg.
Kampfakta
Skandia Cup 29.06.10
Lade 5
Ranheim-Kattem 1-2 (0-2)
Laget
Mikal Persson (31.min Robin Araya)
Bjarte Tangenes – Øyvind Clausen – Joachim Henriksen – Yvo Van der Weel
Bendik Ola Larsen – Aleksander Foosnæs – Håkon Stensaas
Andreas Rye (45.min Martin Skanke) – David Melkvik – Kristoffer Skagseth (54.min Stian Sand)
Mål:
05.min 0-1
25.min 0-2
40.min 1-2 Aleksander Foosnæs assist: Håkon Stensaas