Ranheims Jenter 16 fikk idag besøk av Klæbu. Lagene hadde før kampen likt med poeng i toppen av pulja. En jevn 1.omgang, men i 2.omgang viste Ranheimsjentene gode takter og hvem som var best. Ranheim vant 3-0.

Klæbu startet agressivt og hadde flere halvsjanser i begynnelsen av første omgang. Ut over omgangen kom Ranheim adskillig bedre med og vi hadde flere gode sjanser. Kampen bølget frem og tilbake. Både Oda og Marte kom til avslutning, men ble stoppet av et godt forsvar og en god keeper. Det stod 0-0 til pause.


Oda hadde problemer med forsvaret til Klæbu i 1.omgang, men det rettet seg i 2.omgang!

I andre omgang var Ranheim mer agressive. Etter 20 minutter greier Anette å komme seg forbi stopperne og alene med keeper setter hun ballen nydelig i mål til 1-0.


Anette kommer seg forbi stopperne og setter ballen kontant i mål til 1-0.

Da går det ikke mer enn 5 minutter før Oda har ballen på 16 meteren og lobber over keeperen. Bra scoring. Og når jentene først kommer i siget da står de på. Cecilie kommer utpå kanten runder en spiller nesten ved dødlinja. Ingen foran feltet, så hun velger å snike den inn mellom keeperen og stengene. 3-0.


Fornøyd gjeng på toppen av tabellen!

Mange som gjorde en bra kamp idag. Spesielt backene og Dagens Ivers går til Thea. Kjempekamp av jentene.

KAMPFAKTA

Ranheim - Klæbu 3-0 (0-0)
4. runde seriekamp 2.div pulje 6. DnBNor Arena 2

Cornere: 2-2
Offside: 0-2
Ballbesittelse: 50% - 50%
Kort: Ingen
Målscorere: Anette, Oda, Cecilie
Dagens Ivers: Thea

Bjørn Rosvoll

13.09.2010

Del denne

Det er 1 kommentar til dette innleggetSkriv kommentar

Avatar

Fantastisk at det er et system som registerer ballbesittelse i 2.div for jenter 16!

Albert

14.09.2010

Skriv kommentar


Ranheim fotball benytter seg av gravatars.