Ranheim J14 hadde ikke marginene på sin side i toppkampen mot Utleira. På tross av flere store sjanser måtte jentene gå av banen med 1-2 tap.
Ranheim J-14 har hatt mange harde kamper mot Utleira - et lag som vant Skandia cup tidligere i år. Ranheim slo Utleira 5-0 i en innledende kamp i Skandia cup, så Ranheim-jentene hadde godt håp om ny seier på Lade 16. september. Utleira fikk et svært heldig mål etter 10 minutters spill, men Ranheim hadde ballen mest i første omgang. Til tross for dette sto det 1-0 til pause. I andre omgang fortsatte Utleira med stor innsats og sitt fysisk harde spill, men Ranheim hadde ballen mest og skapte de største sjansene. Halvveis ut i andre omgang klarte Marit Clausen fra 16-meteren å lobbe ballen over Utleira sin keeper og i mål!

|
Marit Clausen scoret igjen - men denne gangen holdt det ikke til seier.
|
Ranheim fortsatte å skape store sjanser både ved Marit, Ingeborg Garshol Teigaas og Marthe Aleksandersen. Sistnevnte var svært nær ved å score da ballen rullet langs mållinja, men den manglet noen centimeter på å være inne. Jentene hadde ikke marginene på sin side, og i stedet var det Utleira som klarte å score på en av sine få sjanser. Men 2-1-tap mot Utleira vil nok bare skjerpe jentene til enda hardere innsats! Ranheim ligger fortsatt øverst på tabellen, men Utleira har en kamp mindre spilt.