Det gikk ikke helt som planlagt i den første kvalikkampen for Ranheim2 mot Alvdal. Fire ganger måtte vikarkeeper David Melvik hente ballen ut av eget nett.

Spillet ute på banen var imidlertid ikke så ille som sifrene forteller. Spesielt den første halvtimen spilte Ranheim godt, noe som resulterte i fire store sjanser. Desverre var ikke millimetrene på vår side, og derfor ga ikke den gode perioden uttelling i målprotokollen.

Det siste kvarteret av første omgang tok Alvdal over spillet, og etter 35 minutter tok de ledelsen. Litt senere hadde Ranheim fru Fortuna på sin side da Alvdal antakelig ble snytt for en straffe ved at dommeren flyttet forséelsen utenfor sekstenmeteren. I denne perioden skapte vertene et par andre store sjanser, uten at det ga uttelling.

Alvdal var det førende laget også den første halvtimen av andre omgang. Dette ga også resulteter i form av scoringer. 2-0 kom etter 60 minutter, og fem minutter senere gikk alvdølingene opp til 3-0.

Etter dette la vi om til 4-4-2, noe som førte til at vi kom bedre med i spillet. Tre minutter før full tid fikk vi endelig hull på byllen, da Martin Solheim reduserte til 1-3. Dette ga våre gutter inspiriasjon til en god sluttspurt, men desverre uten at det ble flere mål. Isteden nettet Alvdal enda en gang på overtid, slik at kampen endte med 1-4 tap.

Dette gjør at våre gutter står overfor en tøff oppgave i returkampen på DnB-NOR Arena 2 kommende onsdag.

Lagleder Peder Winsnes betegner likevel ikke oppgaven som håpløs.
-Jeg er sikker på at vi er i stand til å skape 7-8 sjanser og utfordringen til guttene blir å sette flest mulig av dem. I tillegg føler nok vårt mannskap seg mer hjemme på kunstgress enn på naturgress. Får vi et tidlig mål på onsdag, kan det gå vår vei i returkampen, forteller Peder til nettredaksjonen.

Vi håper at folk på Ranheim kjenner sin besøkelsestid og møter opp for å støtte våre gutter på DnB NOR Arena 2 onsdag kl. 19.30.

Harry Arne Solberg

16.10.2010

Del denne

Det er 6 kommentarer til dette innleggetSkriv kommentar

Avatar

Dette er kjørt. Alvdal rykker opp og Ranheim 2 fortsetter i 4. div. Med ringrever som Hoelset og Strypet Nilsen i vanlig høstform blir dette lett match. Det skal sies, Ranheim prøvde, ble veid, og ble funnet for lett...  Ps. Håper Ranheim slår Tynset neste sesong, i 4div...

snåsakaill`n

16.10.2010

Avatar

Så kampen i dag og er utrolig imponert over Alvdal som kollektiv og rent spillemessig, Ranheim ble til tider utspilt! Ønsker begge lag lykke til i returoppgjøret, men Ranheim må nok innse at de har en tøff oppgave foran seg.

NFF representant

16.10.2010

Avatar

Send JUNIORLAGET, Ranheim!
De duger, i motsetning til de andre

RIL Patriot

17.10.2010

Avatar

Keeper-David

17.10.2010

Avatar

her vise ranheim toppfotball kor seriøs klubb dæm e når en utespiller må stå i mål! der e dåkker!

mhm

17.10.2010

Avatar

dette bør hærfører strypers ta seg av og sikre opprykk for alvdal

alvdøl

17.10.2010

Skriv kommentar


Ranheim fotball benytter seg av gravatars.