I kveld kommer de til DnB NOR Arena for seriekamp, onsdag tropper de opp på samme arena for å møte oss i NM. Det er hovedtrener Aasmund Bjørkans tidligere arbeidsgiver Alta som står for tur i kveld kl.18.00 på DnB NOR Arena.
FØLG KAMPEN MED RILTV DIREKTE OG BLI MED PÅ KAMPCHAT



Alta har hatt en god start på sesongen, og ligger før kveldens runde godt plassert på en 4.plass på tabellen med tre seire, to uavgjort og ett tap. De serieåpnet borte mot Nybergsund, og der fikk de med seg ett poeng i bagasjen hjem.
I hjemmepremieren kom Kongsvinger på besøk - og der tok Finnmarkingene tre solide poeng, før Sandefjord ble for sterke på bortebane i tredje runde hvor det ble et 3-1-tap. Mot Randaberg i fjerde runde ble det hele 4-1. De siste to rundene har de slått Sandnes 2-1 og spilt uavgjort hjemme mot Hødd.
Det venter derfor en tøff kamp for "uavgjort-laget" Ranheim både i kveldens kamp og i NM på onsdag. I serien trenger vi nå en trepoenger for å henge med i toppen, og vi venter derfor et heltent hjemmelag som entrer arenaen i kveld. I fjor tok vi fire av seks mulige poeng mot Alta, og på La Manga i vinter spilte lagene uavgjort, så det meste ligger til rette for et jevnt oppgjør.
Aasmund skriver i sin blogg at dette er
årets viktigste match - det ligger nok noe prestisje hos hovedtreneren i å slå sin tidligere klubb.
Vi ses på DnB NOR Arena i kveld. Kampstart er kl.18.00.