
Juniorene vant 1. divisjon i vårsesongen
Selv om juniorene måtte nøye seg med 0-0 hjemme mot Rosenborg, var det tilstrekkelig til å sikre seg seieren i 1. divisjon i vårsesongen.
Ranheim møtte i dag et sterkt RBK-lag og var fast bestemt på å ta initiativet fra start av. Ingen av lagene klarte imidlertid å produsere de helt store målsjansene det første kvarteret. Hjemmelaget kommer til sin første store sjanse etter 17 minutters spill. Oddgeir Norheim slipper ballen fint til David Melkvik, som har gått på en motsatt bevegelse, men avslutningen får RBK reddet på streken.
Etter 24 minutter kommer Ranheim til en ny stor mulighet. Aleksander Foosnæs spilles fint gjennom på venstrekanten, men avslutningen treffer tverrliggeren og dermed fortsatt målløst. Etter drøyt en halv time foretar Fredrik Lund en elegant frispilling av Robert Hopen på høyrekanten, og det presise innlegget setter David Melkvik i tverrliggeren. Fem minutter senere kommer hjemmelaget til en ny stor scoringssjanse. Keeper Emil Niemi setter glimrende i gang Oddgeir Norheim, som drar seg innover i banen og får avsluttet, men uten å få ballen i mået. RBK spiller seg også frem til flere store målsjanser, men heller ikke de lykkes i de avgjørende øyeblikk. Det som kommer, tar en sikker RIL-keeper Emil Niemi seg greit av.
Ranheim tar umiddelbart kommandoen i 2.omgang, og allerede etter to minutter kommer laget til en god mulighet. Robert Hopen spiller opp Fredrik Lund som avanserer hurtig ned mot hjørneflagget på høyresiden, men innlegget treffer tverrliggeren og ingen RIL-angripere får tak i ballen. Deretter etablerer RBK et trykk mot hjemmelaget i en 10 minutters periode. I denne perioden skaper de noen farlige målsjanser, men makter ikke å overliste en god RIL-keeper Emil Niemi. Etter dette tar Ranheim et stadig sterkere grep om banespillet, men uten å få ballen i nota. Dette på tross av at de skaper store sjanser. Nærmest scoring er nok Andreas Rye. Dermed ender kampen 0-0.
Trener Skjalg Nesjan var meget godt fornøyd med prestasjonene som ble levert i store deler av kampen, samt at man endte vårsesongen på førsteplass.
- Guttene våre gjennomfører en god kamp mot en sterk motstander. Vi har god kontroll. Det jobbes godt defensivt, og periodevis er bevegelsen i laget do. Guttene skaper også mange store målsjanser, men dessverre står ikke uttellingen i stil med spillet som leveres, er hans oppsummering av kampen.
Kampfakta
G19 1.div 23.06.11
Ranheim-RBK 0-0 (0-0)
DnB Nor Arena
Laget
Emil Niemi
Erlend Gundersen (80.min Espen Solheim) – Andreas Østeraas – Joachim Henriksen – Oddgeir Norheim
Fredrik Lund – Bendik Ola Larsen – Aleksander Foosnæs
Robert Hopen (64.min Andreas Rye) – David Melkvik – Kristoffer Saksvik (64.min Yvo Van der Weel)