Ranheim tok en fortjent 2 – 0 seier i toppkampen i 4. divisjon mot Tynset etter en meget overbevisende andre omgang. David Melkvik forlot heller ikke denne gangen banen uten å score.

Første omgang vil imidlertid ikke gå inn i historiebøkene som et av høydepunktene denne sesongen. Vi forsto også etter hvert hvorfor Tynset nesten ikke har sluppet inn mål. Selv om Ranheim hadde ballen mest, og også hadde et vist overtak, greide vi ikke å skape de store sjansene. Nærmest kom vi på et indirekte frispark da en Tynset spiller spilte tilbake til egen keeper. Således var det ikke tilfeldig at lagene gikk til pause med 0 – 0.

 
 Tynset forsøkte seg også med ulovlige midler - men uten at det hjalp


Hvis første omgang var ganske jevn, ble andre omgangen det motsatte. Det er ingen overdrivelse at Ranheim tok initiativet fra første spark på ballen og beholdt det omgangen ut. Godt pasningsspill, kombinert med god bevegelse skapte etter hvert mange sjanser. Gang på gang spilte vi oss gjennom på kantene. Det eneste negative var at scoringene lot vente på seg. Espen Sødahl sørget for at Tynsets keeper måtte strekke seg i full lengde for å stoppe et godt skudd. Litt senere ble et skudd av Andreas Rye fra kort hold stoppet av en Tynset forsvarer.

Noen begynte kanskje å smake på tanken om at oppgjøret ville ende målløst, men som kjent er det svært sjelden at David Melkvik går av banen uten å score. Etter en halv time sørget han for at denne kampen ikke skulle bli et unntak. Et innlegg foran mål endte med en duell hvor David beseiret Tynset-keeperen med de nødvendige millimeter. Dermed 1 – 0. Ranheim beholdt overtaket, og ca. ti minutter før slutt fikk vi ny uttelling da Pål Helland ladet kanonen. Et glimrende skudd fra ca. 20 meter satte keeperen helt ut av spill.

 
 Pål Hellands 2-0 mål var et av dagens høydepunkt

Oppsummert tok Ranheim en meget fortjent seier. Akkurat som i mange av de tidligere kampene var vi klart bedre enn vår motstander i den andre omgangen. Dette mønsteret er neppe er tilfeldig. I dag stilte vi med mange Adeccospillere, og disse er nok mer fortrolig med å holde et høyt tempo i 90 minutter enn spillere som bare har 4. divisjon som sin kamparena.        

Kampfakta:
Ranheim – Tynset 2 – 0 (0 – 0)

Laget:
Emil Niemi Pedersen
Nichlas Lyngmo, Andreas Østerås, Osei Oviasu, Joachim Henriksen (Andreas Rye 35’)
Finn-Magnus Johannesen, Espen Sødahl (Robert Hopen 75’), Aleksander Foosnæs, Pål Helland
David Melkvik, Bendik Bye (Bendik Ola Larsen 75’)

Harry Arne Solberg.

27.06.2011

Del denne