
Sandnes Ulf - Ranheim 2-0
Tannløst Ranheim tapte i Sandnes.
Det var en jevn åpning på kampen hvor et frispark fra Robert Stene, som keeper akkurat fikk slått unna til corner, var det nærmeste Ranheim kom. Etter drøye 25 minutter fikk hjemmelagets Thorsteinsson tråklet og snublet seg inn i feltet, sendte ballen ut til Fredrik Torsteinbø som enkelt satte inn 1-0.
Bare minutter senere kom Ranheim største, og eneste sjanse, da Jo Sondre Aas fant Daniel Krogstad foran mål. Men avslutningen fra femmeteren med gikk rett på keeper.
Etter en drøy halvtime kunne Ranheims Krogstad vært alene med keeper da han kom fri på sin venstrekant, men linjevakta hadde flagget oppe og feilaktig avblåst for offside. Like før pause ble Vegard Voll kvestet på 16-meterstreken av en Sandnes Ulf-forsvarer, men hverken dommer eller linjevakt så seg bryet med å blåse - utrolig nok.
En knapp time var spilt da Aksel Berget Skjøsvik avanserte på egenhånd og smalt ballen bak Andreas Lindberg, og 2-0 til hjemmelaget. Ingen Ranheimsjanser hverken før eller etter målet.
Eneste som kan nevnes var at Sandnes Ulfs Thorsteinsson fikk sitt andre gule og dermed utvist da han meide ned Mads Reginiussen i en hodeduell. Sistnevnte ble liggende og fullt fortjent utvisning på islendingen. Samme mann prøvde i første omgang å hevne seg på Ranheims Lyngmo etter en hard takling, da han løp mot backen. I andre omgang fikk han sitt første gule kort for å ha dyttet ned Robert Stene.
Alt i alt, en fullt fortjent seier til Sandnes Ulf over et Ranheimslag som ikke evnet å skape sjanser i denne kampen. Vi håper på bedring til neste kamp.
Det er 6 kommentarer til dette innleggetSkriv kommentar

Alltid kult når små lag som Ranheim og Sandnes gjør det bra. Gikk vår vei i dag, men lykke til med resten av sesongen, Ranheim!
(ps, han ble ikke kvestet, det var en nokså grei takling)
Mvh
Martin Gjesdal
Sandnes

(ps, han ble kvestet, det var ikke en nokså grei takling)

Hehe, jeg fikk med meg hva som skjedde og det var nokså frøkneaktig, spesielt sett opp mot situasjonen som ledet til rødt kort. Der snakker vi usportslig..

Jeg stod med samme synsvinkel som linjemann på situasjonen hvor Voll blir "kvestet" på 16-meterstreken, og Sandnes-spilleren er langt unna ball. Treffer kun mann.
Og situasjonen som ledet til rødt... usportslg fra hvem?

Gjesdal virker å være en sympatisk kar så når ha skriver det med usportslig så er han så fair at han er enig i at utvisningen av Thorsteinsson var grei

Enig i at han ikke gikk i ballen, men utfallet av taklingen var ikke kvesting akkurat.
Når det gjelder det røde kortet, så mente jeg usportslig av Steinthor på Sandnes og rødt kort var på sin plass. Han kom for sent inn og prøvde å "fake" vondt i eget hodet. Det første gule kortet var også greit, men der synes jeg at Ranheims spiller også burde hatt gult i situasjonen som ledet opp til det.
Snakkis :)