Ranheim leverte en meget solid forestilling i kveldens 4. divisjonsoppgjør mot Byåsen. Bendik Bye var “Man of the match” med hele fire scoringer.

De første minuttene bar preg av Hawaifotball, hvor ingen av lagene hadde noe initiativ. Etter hvert skaffet Ranheim seg et klart overtak på sine motstandere. God bevegelse, kombinert med hurtig spill førte til flere målsjanser. Både Andreas Rye og Finn-Magnus Johannsen hadde flere gode forseringer på vingen og flere av pasningene deres skapte skikkelig trøbbel for gjestene. Bendik Bye var nære på å bringe oss i ledelsen et par ganger før kvarteret var omme og David Melkvik hadde en heading i stolpen. Kristian Sørli var også frampå med farlige skudd ved et par anledninger.

 
 Finne var god før han måtte ut med skade

Vi satt med følelsen at det bare var et tidsspørsmål før det spillemessige overtaket skulle gi resultater, og etter drøye halvtimen syntes David Melkvik at nok var nok mht. til sjansesløseri da han satte ballen i mål fra kort hold. Noen minutter senere startet Bendik Bye det som skulle bli en lang scoringsrekke.  En lekker langpasning fra Vegard Voll ble dempet lekkert, og deretter ekspedert i mål.

 
 Bendik finter ut keeperen og ordner 2-0

Ranheim fortsatte å føre kampen også i den andre omgangen, og før minuttet var gått hadde Bendik økt ledelsen til 3-0. Sjansene kom med jevne mellomrom, og bl. a. var Kristian Sørli og David Melkvik like ved å øke ledelsen noen få minutter ute i omgangen.

 
 Kristian Sørli bare noen centimetre unna nettkjenning

Etter ett kvarter tentes et lite håp for gjestene, da de utnyttet en misforståelse i forsvaret vårt og reduserte til 1-3. Like etterpå kunne kampen fått ny spenning da høyrevingen til Byåsen endte en farlig forsering med et stolpeskudd. Bendik Bye ønsket imidlertid ikke å slippe gjestene inn i kampen, og ca. midtveis i omgangen fjernet han den siste rest av spenning ved å øke ledelsen til 4-1. Snaut ti minutter senere fastsatte han sluttresultatet til 5-1.

Oppsummert leverte Ranheim en solid forestilling. Mesteparten av kampen var de sine motstandere klart overlegne.  Bendik Bye spilte en stor kamp og hadde dagen hvor han lyktes med det meste. I tillegg til sine fire mål, skapte han også flere gode muligheter for lagkameratene.  Vi blir ikke overrasket om han får prøve seg kommende søndag når a-laget møter Asker.   
 
Kampfakta:
Ranheim – Byåsen 5 – 1 (2 – 0)

Ranheims lag:
Emil Niemi Pedersen
Kristian Sørli, Joachim Henriksen, Osei Oviasu, Aleksander Foosnæs,
Andreas Rye (Fredrik Lund 57’), Vegard Voll, Erlend Karlsen, (Oddgeir Norheim 80’) Finn-Magnus Johannsesen (Yvo van der Weel 35’)
David Melkvik, Bendik Bye

Harry Arne Solberg.

29.08.2011

Del denne