Han valgte Ranheim

Statsminister Jonas Gahr Støre hadde full kontroll på Ranheim da han mandag besøkte idrettsanlegget i fjæra. 📸Foto: Kristoffer Sandvin

Annonse:

Besøket startet i Paraidrettssenteret, der statsministeren fikk hilse på utøvere og se på aktivitetene som tilbys for å sikre idrettsglede for alle. Deretter bar det videre inn i hallen, hvor Støre ble møtt som en rockestjerne på håndballtreningen til de yngste jentene. Autografskrivingen gikk så blekket sprutet.

Til slutt besøkte han treningen til jenter 15 ute på kunstgresset. Her ble det både lagbilde og god stemning, og en nysgjerrig statsminister fikk vite at jentene vant Norway Cup i fjor. De benyttet anledningen til å invitere ham til Ekebergsletta til sommeren når turneringen igjen går av stabelen.

Statsministeren avslørte også at han er godt oppdatert på Ranheim Fotball og klubbens prestasjoner i OBOS-ligaen. 

– Er oppkjøringen godt i gang? spurte han med et smil.

Støre fortalte at han hadde fått inngående rapporter om Ranheim gjennom sin relasjon til tidligere britiske ambassadør i Norge, Richard Wood.
Ambassadøren valgte seg sitt norske favorittlag da han kom til Norge, og det ble Ranheim. Han har formidlet både resultater og målforskjell i mine samtaler med ham, sa statsministeren.

Historien stemmer godt. Da Richard Wood ble ambassadør, var han i Trøndelag for å lære språket. Ranheim ble hans favorittlag, og han besøkte også EXTRA Arena for å se kamp. Hans Ranheim-engasjement ble så kjent at det ble omtalt i Dagsrevyen. Wood debuterte på Ranheim-kamp tilbake i 2018 og har siden vært med på både oppturer og nedturer medklubben.

Vi takker statsministeren for besøket og ønsker han velkommen tilbake ved en senere anledning! ☺️

Annonse fra Obos-ligaen: